عمل جراحی جراحی زیبایی شکم

همه چیز درباره ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم

چه کسی از داشتن شکم تخت و اندامی زیبا، بدش می آید؟ راه رسیدن به این رویا، انجام جراحی ابدومینوپلاستی است. بدون شک کسی را نمی توان پیدا کرد که از شکم برجسته با حجم زیادی از چربی های اضافی راضی باشد. معمولا اکثر افرادی که شکم های بزرگی دارند، بارها با انجام روش های مختلف  سعی کرده اند تا چربی های اضافی شکم خود را از بین ببرند. جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی، از بهترین روش های رسیدن به شکمی تخت و بدون چربی است.

چرا ابدومینوپلاستی را برای داشتن شکمی تخت انتخاب کنیم؟

حتما افرادی را دیده اید که با انجام ورزش های سنگین، خوردن برخی از داروها و رعایت رژیم غذایی مناسب سعی در کوچک کردن شکم خود دارند؛ اما خب برای اینکه با استفاده از این روش ها به نتیجه دلخواه برسید باید زمان زیادی را در نظر بگیرید. حتی گاهی اوقات بسیاری از افراد پس از مدتی رعایت رژیم غذایی و  ورزش کردن نا امید شده و از ادامه مسیر خسته می شوند. به این ترتیب ترجیح می دهند که داشتن شکمی تخت و زیبا را از ذهن خود خارج کنند یا حداقل تلاش برای رسیدن به آن را به زمان دیگر موکول نمایند. اما با انجام ابدومینوپلاستی دیگر نگران زمان طولانی مدتی که باید صرف کنید تا شکمی تخت داشته باشید، نخواهید بود. ابدومینوپلاستی جراحی موضعی شکمی است. با این عمل می توان تمامی چربی های اضافه ای که زیر پوست شکم تجمع یافته اند را خارج کرد.

با مفهوم ابدومینوپلاستی بیشتر آشنا شوید

ابدومینوپلاستی یا همان عمل زیبایی شکم به منظور از بین بردن چربی های اضافه ای است که منجر به بزرگ و شل شدن شکم و پوست آن شده اند. به بیان واضح تر اگر تمام راه های ممکن مثل ورزش و تغذیه مناسب را امتحان کرده اید و به نتیجه نرسیده اید و یا بر اثر کاهش وزنی که داشته اید شاهد آویزان شدن پوست شکم خود هستید، می توانید با انجام ابدومینوپلاستی شکمی صاف و زیبا داشته باشید. در این عمل زیبایی علاوه بر برداشتن چربی و پوست های اضافی شکم، ماهیچه های دیواره شکم را سفت می کنند تا سطح آن حالتی صاف و زیبا پیدا کند.

چه کسانی قادر به انجام ابدومینوپلاستی هستند؟

همانطور که پیش‌تر گفته شد ابدو مینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی شکم برای افراد عجولی که دلشان می خواهد در کمترین زمان، شکمی تخت و یکدست داشته باشند مناسب است. افراد دیگری هم که پس از امتحان کردن روش های مختلف به بن بست خورده اند، می توانند از عمل ابدومینوپلاستی استفاده کنند. البته باید در نظر داشته باشید که برای انجام این عمل علاوه بر داشتن سلامتی نباید نوسانات وزن، اعتیاد به دخانیات و تصمیم به بارداری نیز داشته باشید. چرا که ثابت نبودن وزن و باردار شدن می توانند شکم را مجدد به سایز قبلی خود بازگردانند.

جراحی ابدومینوپلاستی چگونه است؟

قبل از هر چیز باید بدانید که این عمل زیبایی به دو روش کامل و جزئی انجام می شود. در ابدومینوپلاستی کامل ابتدا برشی افقی در بالای ناحیه تناسلی و دومین برش نیز در اطراف ناف زده می شود تا پوست شکم کنار رفته و دسترسی به چربی ها و ماهیچه های داخلی شکم میسر گردد. بعد از انجام این مرحله نوبت به ترمیم ماهیچه های ضعیف شده می رسد که برای انجام این کار پزشک ماهیچه ها را به یکدیگر بخیه می زند تا سطح کمر باریک و شکم صاف شود. توجه داشته باشید که در انتها باید موقعیتی جدید برای ناف تعیین گردد، چرا که محل قبلی آن به دلیل برداشتن پوست و چربی های اضافی تغییر می کند. در پایان کار نیز تمام برش ها بخیه زده می شوند. تفاوت ابدومینوپلاستی کامل و جزئی در نحوه و موقعیت برش پوست می باشد؛ به بیان واضح تر در ابدومینوپلاستی جزئی اطراف ناف برش داده نشده و محل قرارگیری آن نیز جا به جا نمی شود. توجه: به یاد داشته باشید که جای زخم های ناشی از ابدومینوپلاستی بر روی پوست باقی مانده و گاهی اوقات این عمل برای نتیجه گیری بهتر همراه با لیپوساکشن انجام می شود.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

بدیهی است که پس از انجام هر جراحی باید مراقبت های لازمه به خوبی صورت گیرند تا دوره نقاهت راحت و سریع تر پیش برود. فقط یادتان باشد که ابدومینوپلاستی در مقایسه با سایر عمل های زیبایی چون عمل بینی و بلفاروپلاستی کمی سنگین تر بوده و به همین خاطر باید در انجام مراقبت های بعد از عمل دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهید. به عنوان مثال همواره باید شخصی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید تا در دادن داروها، بررسی وضعیت و انجام کارهایتان به شما کمک کند. همچنین مراقبت از زخم ها، توجه به تخلیه ترشحات ناشی از جراحی، پوشیدن لباس مناسب، انجام ندادن ورزش های سنگین، برنداشتن و جا به جا نکردن وسایل سنگین، عدم مصرف دخانیات و… از جمله مواردی هستند که باید رعایت کنید.

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

افرادی که دچار گودی کمر هستند و شکم های بزرگی دارند، دچار اختلالات ارتوپدی می شوند. با انجام عمل ابدومینوپلاستی، مشکلات ارتوپدی تا حد زیادی رفع می شود.

جراحی ابدومینوپلاستی بر روی اعتماد به نفس افراد نیز اثر گذار است. افرادی که رضایت کافی از اندام خود دارند، معمولا افراد شادتری نسبت به افراد دارای شکم هستند.

حتی ابدومینوپلاستی بر روی دیابت هم نقش مهمی دارد و طبق تحقیقات، قند خون ناشتای فرد، بعد از عمل، کاهش پیدا می کند.

تصاویر قبل و بعد جراحی زیبایی شکم

فرم درخواست ویزیت و مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

سوالات جراحی زیبایی شکم

بعد از جراحی زیبایی شکم بین دو هفته تا دو ماه باید، مراقبت های پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهید. در هفته اول پس از انجام این عمل، به هیچ عنوان نمی توانید فعالیت های روزمره خود را انجام دهید اما از هفته دوم، می توانید فعالیت های ساده را آغاز کنید.

هر عملی که تحت بیهوشی کامل قرار بگیرید، عارضه های مخصوص به خود را دارد اما این عوارض، معمولا خطرناک نیستند و بعد از مدت کوتاهی از بین می روند. از جمله معایبی که ممکن است درعمل ابدومینوپلاستی ایجاد شود: شل شدن پوست، بی حسی در نقاطی از شکم، ایجاد اسکار و عدم تقارن است که مهمترین دلیل آن، میتواند عدم تخصص فرد جراح باشد. به همین دلیل انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی را توسط جراح مطمئن و با تجربه ای، انجام دهید.

به شما پیشنهاد می دهیم برای آگاهی بیشتر در رابطه با این عمل و انجام آن به دکتر حمیدرضا علیزاده اطاقور، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، مراجعه نمایید.

بعد از جراحی زیبایی شکم بین دو هفته تا دو ماه باید، مراقبت های پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهید. در هفته اول پس از انجام این عمل، به هیچ عنوان نمی توانید فعالیت های روزمره خود را انجام دهید اما از هفته دوم، می توانید فعالیت های ساده را آغاز کنید.

این برش ها معمولا زیر شکم و در خط بالای شرمگاه، انجام میشود و زیاد قابل مشاهده نیست. تنها در صورتی که توجه کنید، می توانید جای اسکار عمل ابدومینوپلاستی را مشاهده کنید.

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن در سفت کردن عضلات است. در لیپوساکشن فقط خروج چربی ها و حذف پوست اضافه انجام می شود اما در ابدومینوپلاستی علاوه بر این موارد، عضلات شکمی هم سفت می شوند.

این عمل ممانعتی برای بارداری های بعدی شما ندارد اما اگر قصد بچه دار شدن دارید، حتما عمل ابدومینوپلاستی را به تعویق بیاندازید. در طی بارداری، شکم تا حد زیادی بزرگ می شود و پوست شکم، کشیده میشود. در این صورت تمامی زحمت هایی که برای عمل کشیده اید، از بین می رود.

پوست اضافه، عضلات شل و چربی هایی که در شکم و اطراف شکم هستند، با این عمل، برطرف می شوند.

بله. ابدومنیوپلاستی باعث سفت تر شدن عضلات شکم می شود. با توجه به بخیه هایی که روی عضلات شکم، زده می شود، عضلات نسبت به قبل، سفت تر خواهند شد.