بادی کانتورینگ

امروزه داشتن اندامی متناسب و ظاهری زیبا یکی از اصل های مهم در زندگی محسوب می شود. بنابراین افراد با کم کردن وزن خود درصدد رسیدن به این مطلوب هستند، اما در برخی موارد این نوسانات وزنی در بافت پوست و چربی زیر پوست افراد تاثیرات منفی به جا میگذارد. اگر فردی به صورت اصولی و در نظر نگرفتن تناسب در کل اندام اقدام به کم کردن وزن کند، در برخی نواحی بدن مخصوصا ناحیه شکم و پهلو و ران شاهد افتادگی شدید پوست می شود. اینجاست که بعضی افراد آگاهانه و با دنبال کردن علم روز زیبایی اقدام به رفع نولقص ظاهری خود توسط پزشکی مجرب میکنند که از نتیجه کار خود کاملا راضی هستند. در مبحث کاهش وزن و فم دهی بدن با پوستی صاف و محکم باید به بادی کانتورینگ اشاره داشت که امروزه یکی از پر طرفدارترین روش های فرم دهی به بدن می باشد.

بادی کانتورینگ

بادی کانتورینگ روش جراحی است که شامل لیپوساکشن به همراه لیفت کامل بدن است که بموجب آن خطوط جذاب بدن برجسته تر شده و موجب بهبودی ظاهری پوست و بافت بعداز کاهش شدید وزن می شود که نتیجه آن فرم بدنی جدید و بهتری خواهد بود. بنابراین اگر فرد به دنبال از بین بردن چربی های ناخوشایند و رفع افتادگی پوست های اضافی بطور همزمان است روش بادی کانتورینگ که همان لیفتینگ 360درجه بدن است پیشنهاد می شود که بموجب آن چربی های تمامی نقاط بدن به کمک لیپوساکشن ازبین می رود و پوست لیفت می شود. جراحی بادی کانتورینگ می تواند شامل برداشتن پوست اضافه از قسمت زیرین شکم، لیپوساکشن، انواع لیف ها از قبیل لیفت بازو، لیفت اندام های تحتانی، لیفت قسمت های داخلی ران، لیفت یا پروتز سینه باشد. در نتیجه این جراحی روشی است که شامل اصلاح نواقص ناحیه میانی بدن یعنی کمر، باسن، شکم، سینه، بازوها و ران ها می شود.

روش انجام جراحی بادی کانتورینگ

این روش جراحی با بیهوشی عمومی آغاز می شود اما اگر فرد نیازمند جراحی کوچکتر است و نواحی مورد جراحی کمتر هستند از ترکیب بی حسی موضعی و آرامبخش استفاده می شود. بعداز بیهوشی یا بی حسی موضعی، جراح با ایجاد برش در نواحی مورد نظر اقدام به تخلیه چربی ها بوسیله لیپوساکشن می کند و در نهایت قسمت های مورد نظر لیفت می شوند. باید توجه داشت که پروسه کانتورینگ بدن برای برداشتن پوست اضافی، برش های گسترده ای را می طلبد که در بیشتر موارد وسعت این برش ها ممکن است بسیار بزرگ باشند. این جراحی حدود 4 تا 6ساعت به طول می انجامد که بموجب آن پزشک جراح، بدن شما را به زیبایی می تراشد و به اندام مورد نظر شما تبدیل می کند.

دوره نقاهت بعداز این جراحی می تواند بنابر وسعت جراحی در افراد متغیر باشد که ممکن است تا چندین ماه طول کشد. بعداز جراحی، درن به بیمار وصل می شود تا خون و مایعات اضافی را از بدن تخلیه کند که نحوه استفاده و مراقبت توسط جراح به بیمار گفته می شود. همچنین بیمار باید بمدت شش تا هشت هفته گن مخصوصی که پزشک جراح تجویز کرده است را بپوشد. بدیهی است که تا دو یا سه هفته بعداز جراحی بیمار احساس درد، تورم و ناراحتی کند که با مسکن ها و نکاتی که پزشک جراح برایش تجویز می کند، از بین خواهند رفت.

نتایج بعداز جراحی

باید این امر را در نظر داشت نتایج بادی کانتورینگ بنابر نوع عمل جراحی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود اما نتیجه اصلی بلافاصله بعداز عمل قابل مشاهده می باشد. از جمله نتایج  این جراحی میتوان به این امر اشاره کرد که خطوط بدن کاملا صاف می شوند، کمر خوش فرم شده و بطور چشمگیری شکل بدن حالت لاغر و طبیعی به خود می گیرد. نتایج حاصل از بادی کانتورینگ به شرط آنکه بیمار وزن خود را پایدار نگه دارد و آمادگی جسمانی خود را حفظ کند میتواند دائمی باشد.

نباید از این امر غافل بود که چنین جراحی در وسعت زیاد نیازمند حضور یک جراح متخصص و چیره دست همچون دکتر حمیدرضا علیزاده اطاقور می باشد که باعث به حداقل و صفر رساندن عواض جراحی می شود و در نهایت بیمار از رضایت کامل نتیجه عمل جراحی خود برخردار خواهد شد و دیگر نیازی به جراحی های دیگری نخواهد داشت.