عمل جراحی بلفاروپلاستی (افتادگی پلک)

جراحی بلفاروپلاستی، یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است. افرادی  که دارای پلک افتاده یا پف دار هستند، جزو کاندیدای این عمل محسوب می شوند. چشم های پف دار و پلک های افتاده، از شخص چهره ای خسته، خواب آلود و یا حتی کم حوصله می سازند. بعد از عمل زیبایی بینی عمل پلک یا بلفاروپلاستی در میان مردم رواج زیادی دارد. چرا که انسان به طور ذاتی زیبایی را می پسندد و طبیعتا دوست دارد که صاحب زیبایی ها باشد. بنابراین همواره به دنبال راه هایی است که از بروز علائم پیری جلوگیری کرده و تا جایی که امکان دارد چهره خود را شاداب و سرزنده نگه دارد.

با انجام عمل بلفاروپلاستی تا حدود زیادی می توان شادابی و نشاط را به چهره اشخاص هدیه داد و بر زیبایی آنها تا چندین برابر افزود.

چرا دچار افتادگی پلک می شویم؟

با افزایش سن ماهیچه هایی که در زیر پوست وجود دارند، ضعیف شده و به همین خاطر پوست حالتی شل و افتاده پیدا می کند و در نهایت تجمع چربی ها در اطراف پلک منجر به افتادگی پوست آن می گردد. این اتفاق برای برخی از افراد به قدری شدید است که همراه با ناحیه پشت پلک ابرو نیز حالتی افتاده پیدا کرده و ممکن است حتی به سنگینی پشت پلک ختم شود که در این صورت شخص برای باز نگه داشتن چشم خود احساس خستگی و سنگینی داشته و حتی احتمال دارد که میدان دید فرد را تحت الشعاع قرار دهد. به همین خاطر در چنین مواقعی به افراد توصیه می شود که با مراجعه به پزشک متخصص جهت انجام عمل بلفاروپلاستی اقدامات لازم را انجام دهد. در چنین حالتی نه تنها سلامتی شخص به او باز گردانده می شود، بلکه بر زیبایی چهره اش نیز افزوده می گردد.

مزایای عمل افتادگی پلک
عمل بلفاروپلاستی مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می توان به مواردی چون افزایش زیبایی، گسترش میدان دید، ایجاد حس اعتماد به نفس در افراد و… اشاره کرد. همچنین در صورت تمایل می توان در حین انجام این عمل جراحی های دیگری چون کشیدن پوست و بالا بردن ابرو را نیز انجام داد.

چگونگی انجام عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی که جزو عمل های زیبایی سرپایی محسوب می شود، معمولا به صورت بیهوشی موضعی انجام می گیرد. چنانچه فقط مشکل افتادگی پلک داشته باشید، بخش های اضافی پوست و ماهیچه های شل شده و چربی ها را جدا کرده و پس از آن پشت پلک را به وسیله نخ هایی بسیار نازک بخیه می کنند. حال اگر قسمت پایینی پلک دچار پف باشد، قسمت زیرین مژه ها را شکافته و از آن طریق چربی های اضافی را خارج می کنند. شاید با خودتان فکر کنید که به احتمال زیاد جای بخیه ها به وضوح دیده می شوند، اما باید بدانید که به دلیل محل برش های جراحی که در قسمت چروک های طبیعی چشم واقع شده اند و نیز به دلیل ظریف بودن نخ بخیه و شیوه صحیح و اصولی بخیه زدن جای حاصل از آن پس از طی شدن دوران نقاهت دیده نمی شود.

مراقبت های بعد از عمل

برای آنکه دوران نقاهت خود را بدون هیچ مشکلی پشت سر بگذارید، لازم است که رعایت برخی از نکات را جدی بگیرید. به عنوان مثال تا مدتی بعد از عمل و بهبود کامل نباید وسایل سنگین را بلند و یا جا به جا کنید. همچنین تا مدتی باید از انجام ورزش هایی چون شنا و… بپرهیزید. برای کاهش تورم بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده کنید و در زمان خواب نیز سر خود را بالاتر از تنه قرار دهید که برای این منظور می توانید از دو بالشت استفاده نمایید.

ضمنا باید در نظر داشته باشید که رعایت مسائل بهداشتی و توصیه های پزشک و مصرف داروهای تجویز شده چون پماد و قطره چشمی در درست طی شدن دوره نقاهت بسیار تاثیرگذار هستند.
توجه داشته باشید که در صورت احساس هر نوع علائم غیر عادی چون تپش قلب، درد قفسه سینه، ناهنجاری در بینایی، درد بیش از حد و… حتما با پزشک معالج خود در تماس باشید.
در نظر داشته باشید که انتخاب پزشک در میزان رضایت شما از نتیجه عمل بسیار تاثیرگذار خواهد بود. دکتر حمیدرضا علیزاده اطاقور متخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی با مهارت بالایی که دارند بی تردید در کیفیت و نتیجه نهایی عمل بلفاروپلاستی، تاثیرگذارند. برای دریافت نوبت عمل بلفاروپلاستی، از دکتر حمیدرضا علیزاده اطاقور، از همین جا، اقدام کنید. 

تصاویر قبل و بعد جراحی بلفاروپلاستی

فرم درخواست ویزیت و مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

سوالات متداول جراحی بلفاروپلاستی

با افزایش سن، پلک ها دچار افتادگی می شوند. افتادگی پلک ها که بیشتر به علت افزایش چربی های پشت پلک است، سن فرد را بالاتر نشان می دهد. حتی می تواند بینایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد از این رو می توان با انجام عملی به نام بلفاروپلاستی، افتادگی پلک را رفع کنیم.

خیر. بلفاروپلاستی تنها مشکلات پلک و مسدود شدن بینایی بر اثر افتادگی پلک را برطرف می کند اما نقشی در افزایش بینایی یا درمان مشکلات عنبیه، شبکیه و قرنیه چشم ندارد.

این جراحی معمولا دو تا سه ساعت طول می کشد و معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود. اگر بیهوشی کامل باشد، زمان جراحی بیشتر می شود.

این عمل به صورت سرپایی انجام می شود و به محض از بین رفتن بی حسی های موضعی، می توانید به خانه بروید. اگر از بخیه جذبی استفاده نشده باشد، باید ده روز بعد، به پزشک مراجعه کنید تا بخیه های شما برداشته شود. دوران نقاهت عمل بلفاروپلاستی تقریبا یک ماه تا بهبودی کامل است.

این عمل از آن جایی که با بخیه همراه است، باعث ایجاد کبودی، تورم و قرمزی می شود. ممکن است بعد از عمل، حساسیت به نور داشته باشید که این مورد زود برطرف می شود. ابریزش چشم نیز، از جمله عوارضی است که بعد از عمل بلفاروپلاستی مشاهده می کنید.

درد جراحی پلک از همه جراحی های زیبایی کمتر است. از طرفی بهبودی این جراحی خیلی بیشتر از دیگر عمل های زیبایی است. فقط کافی است نکاتی که پزشک معالج به شما می گوید را بعد از جراحی به کار بگیرید تا از درد این جراحی در امان بمانید.

هزینه جراحی پلک، بستگی به پزشک متخصص و میزان آسیب دیدگی پلک های شما دارد. برای این منظور حتما باید مراجعه حضوری داشته باشید.

دستورالعمل های پزشک را مو به مو انجام دهید. استراحت کافی به ویژه در روزهای اول بعد از جراحی الزامی است. از فعالیت های شدید، خودداری کنید. در مقابل نور خورشید و نور لامپ، از چشمان خود محافظت کنید. تغذیه مناسبی داشته باشید.