جراحی لیفت سینه چیست و چگونه انجام می شود؟

چه بخواهیم و چه نخواهیم، با افزایش سن، دیگر شادابی و جذابیت گذشته را نخواهیم داشت. تحلیل جسم، بروز تارهای سفید در سر، چین و چروک های ریز و درشت در صورت و افتادگی پوست از جمله بارزترین تغییراتی هستند که با افزایش سن، مشاهده می کنیم. در خانم ها نیز با افزایش سن افتادگی سینه ایجاد می شود. افتادگی سینه از جذابیت های یک زن می کاهد و حتی بسیاری از خانم ها را دچار افسردگی می کند. به همین خاطر بسیاری از افراد به دنبال این هستند که با انجام جراحی لیفت سینه مشکل خود را برطرف کرده تا حالت و فرم سینه شان مانند قبل شود.

باید این موضوع را در نظر بگیرید که این مشکل در میان زنانی با سینه های بزرگ شایع تر بوده و کسانی که سینه های کوچکی دارند چندان درگیر این مسئله نمی شوند. البته افزایش سن تنها دلیل افتادگی سینه ها نبوده و عوامل دیگری در این زمینه تاثیرگذار هستند. به همین خاطر لازم است که قبل از آشنایی با جراحی لیفت سینه و چگونگی انجام آن ابتدا با دلایل بروز آن آشنا شوید.

علل بروز افتادگی سینه

باید به یاد داشته باشید که سینه دارای بافت ارتجاعی است که این بافت می تواند بر اثر عوامل مختلف دچار آسیب شود. از جمله عوامل تاثیرگذار در افتادگی سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش وزن:

معمولا افرادی که میزان زیادی از وزن خود را از دست می دهند، دچار این مشکل می شوند. چرا که به دنبال کاهش وزن، حجم سینه نیز کاهش پیدا کرده و در نتیجه با شل شدن پوست بر اثر از دست دادن بافت زیرین آن اینگونه به نظر می رسد که سینه ها حالتی افتاده پیدا کرده اند.

شیردهی:

یکی دیگر از دلایل افتادگی سینه ها، شیردهی پس از زایمان است که در بیشتر موارد ایجاد می شود. چون در زمان شیردهی بافت چربی سینه افزایش پیدا کرده و هنگامی که این دوران طی شود، بافت ایجاد شده از بین می رود و باعث ایجاد افتادگی سینه می شود. لیفت سینه، در خانم هایی که دوران شیردهی را پشت سر گذاشته اند، می تواند راه حل مناسبی برای بازگشت سینه هایشان به حالت قبلی باشد.

ژنتیک و ورزش:

گاهی اوقات افتادگی سینه به دور از هرگونه اتفاق خاصی تنها ریشه ژنتیکی داشته و در برخی از موارد نیز بر اثر انجام تمرین های سنگین ورزشی این اتفاق بروز می دهد.

نحوه جراحی لیفت سینه

مراحل جراحی لیفت سینه به این صورت است که پس از علامت گذاری محل برش توسط ماژیک با ایجاد شکاف هایی عمودی که نوع آنها در افراد مختلف متفاوت است، پوست اضافی و شل شده سینه را بر می دارند و به این ترتیب با کم شدن قسمت های اضافی و جمع کردن پوست، سینه فرم قبلی خود را پیدا می کند. همچنین عمل لیفت سینه را می توان همراه با سایر جراحی های زیبایی انجام داد؛ به عنوان مثال در شخصی که سینه های کوچک افتاده ای دارد، می توان علاوه بر لیفت سینه عمل پروتز سینه را نیز انجام داد. چرا که انجام این دو عمل زیبایی به طور همزمان هیچگونه منافاتی با یکدیگر ندارند.

مزایای جراحی لیفت سینه

عمل لیفت سینه مزایای زیادی دارد که معمولا تا پایان عمر شخص ماندگار هستند. از جمله مزایای این عمل جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. بالا آمدن سینه ها، نوک سینه و سفت و گرد شدن آنها
  2. انجام جراحی بدون خارج کردن بافت سینه (برخلاف اتفاقی که در عمل کوچک کردن سینه رخ می دهد.)
  3. متقارن شده سینه ها

دوران نقاهت عمل لیفت سینه

دوران نقاهت پس از هر عمل جراحی بازی، وجود دارد و شخصی که جراحی لیفت سینه انجام می دهد، باید حداقل دو هفته دوران نقاهت را پشت سر بگذارد تا به بهبودی کامل دست یابد. البته یادتان باشد که پس از گذشت دو هفته باید تا حدود یک ماه پس از عمل تمام پرهیزها، داروها و دستورالعمل هایی که پزشک جهت تسریع بهبودی شما و جلوگیری از بروز عوارض ناشی از عمل برایتان تجویز کرده است را رعایت کنید تا به هیچگونه مشکل احتمالی بر نخورید.
چنانچه مایلید عمل لیفت سینه را انجام دهید تا سینه ای با فرم دلخواه خود داشته باشید، پیشنهاد می دهیم که حتما به پزشکی ماهر و با تجربه در این زمینه مراجعه کنید تا احتمال بروز عوارض و مشکلات پس از عمل به حداقل برسد.

دکتر حمیدرضا علیزاده اطاقور، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین پزشکانی است که در این حوزه فعالیت داشته و می توانید با مراجعه به ایشان خیالی آسوده از انجام عمل خود به بهترین نحو ممکن داشته باشید.