روش های جوان سازی پوست دست

جوان سازی پوست دست

بطور حتم دست ها اولین عضو بدن هستند که علائم هشدار دهنده پیری روی آنها ظاهر می شود. عواملی همچون نور آفتاب، خشکی سطح پوست، شستشوهای مکرر دست ها با شوینده ها موجب ایجاد چین و چروک بر روی سطح پوست دست ها می شوند. بنابراین هرچقدر شما برای شاداب نگه داشتن چهره و گردنتان تلاش کنید، دست هایی که در معرض این عوامل بوده اند با چین و چروک خود شما را از آنچه هستید پیرتر نشان می دهند.. با تشکر از علم پزشکی پیشرفته، امروزه شاهد تکنیک های موثری در رفع این عارضه هستیم.

روش های جوانسازی پوست دست

در جوانسازی پوست دست روش های غیر تهاجمی بسیاری وجود دارد که با کمترین درد و کمترین زمان، بدون نیاز به جراحی همراه هستند. اما باید به حجم پیری دست توجه کرد تا بتوان بهترین درمان را پیش گرفت. با این وجود انتخاب بهترین روش جوانسازی پوست باید توسط جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی انجام شود که با انجام معاینه و آزمایش های اولیه بهترین گزینه را برای  شما انتخاب خواهد کرد. در جوانسازی پوست دست، بطور کلی دو دسته روش وجود دارند که در کنار هم بهترین نتیجه را برای شما به همراه دارد. ابتدا باید حجم از دست رفته دست که منجر به لاغر و چروکیده نمایان شدن دست ها می شود از بین برورد، سپس بازسازی پوست جهت از بین بردن لک و پیس و پوسته پوسته شدن دست به کار برده می شود.

درمان کاهش حجم و لاغری دست

تزریق ژل

بدیهی است با بالا رفتن سن و آغاز فرایند پیری، دست چربی های موجود در زیر پوست را مصرف کرده و بافت پوست قابلیت ترمیم و کلاژن سازی را از دست می دهد که منجر به نازک شدن و چرکیده شدن پوست دست می شود. از مشکلات کاهش حجم دست، کاغذی شدن پوست و مشخص شدن رگ ها می باشد که با تزریق ژل می توان حجم از دست رفته را بازسازی کرد. بعداز اینکه پزشک ژل مورد نظر را تزریق کرد، با کمی ماساژ، ژل را بطور یکسان زیر پوست دست پخش می کند و فضای خالی را پر می کند. ین روش معمولا بین 6 ماه تا یکسال ماندگاری دارد و حجم دست های شما را به حالت نرمال بر می گرداند.

تزریق فیلر کلاژن ساز

همانطور که میدانید کلاژن ماده اصلی در ترمیم و جوانسازی پوست است. بنابراین با تزریق فیلر کلاژن ساز نه تنها حجم مورد نظر دست تامین می شود بلکه عمل جوانسازی توسط کلاژن هم صورت می گیرد که روند پیری پوست را کند می کند. تزریق فیلر کلاژن ساز روشی کم درد است و عوارض جانبی ندارد. همچنین نتایج مطلوب و طبیعی و ماندگاری بالا در این روش موجب محبوبیت آن شده است.

تزریق چربی

در این روش برخلاف فیلر و ژل، چربی مورد نیاز از بدن خود فرد گرفته می شود و البته ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به تزریق ژل دارد. این روش بسیار موثر خواهد بود چراکه بدن مواد چربی را پس نمی زند و هیچ عارضه ای ندارد. اما باید توجه داشت مقدار چربی مورد نظر از نواحی مانند شکم، پهلو و یا زیر ران فرد از طریق لیپوساکشن با لوله های مکش انجام می شود و چنانچه فرد چربی کافی در بخش های نامبرده نداشته باشد، امکان تخلیه آن و تزریق بدست نخواهد آمد.

مزوتراپی

در این روش با تزریق مواد مغذی، ویتامین، اسید هالیورونیک و افزودنی های ارگانیک به پوست عمل کلاژن سازی را مجدد در پوست بوجود می آوریم و منجر به ترمیم بافت های پوستی می شویم. کلاژن بیستر باعث از بین رفتن افتادگی، چین و چروک و لک پوستی می شود. بنابراین مزوتراپی نه تنها یک روش درمان آسیب های پوستی به حساب می آید، بلکه یک روش موثر در جلوگیری پیری و درخشان تر شدن پوست نیز می باشد. مزوتراپی موجب گردش خون در نقاط مختلف پوست و باعث رساندن اکسیژن و مواد مغذی بیشتر به پوست می شود. بنابراین پوست دست سریع تر ترمیم می شود و آسیب های پوستی به مرور از بین خواهند رفت.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک روش ساده و کم خطر است که نسبتا نیازمند جلسات کمی می باشد. همانطور که در مزوتراپی به اهمیت گردش خون و مواد مغذی در ترمیم پوست صحبت کردیم، در این روش هم با تزریق دی اکسید کربن به نقاط مختلف پوست باعث بالا رفتن گردش خون می شویم تا عمل کلاژن سازی صورت بگیرد. در حقیقت با تزریق دی اکسید کربن به پوست باعث می شویم در یک قسمت، خون بیشتری که اکسیژن دارد به آن نقطه فرستاده شود و در نتیجه پوست مواد مغذی بیشتری دریافت کند.

هایفوتراپی

این روش یکی از نوین ترین روش های جوانسازی پوست دست است که در لغت به معنی امواج متمرکز فراصوت با قدرت بالا می باشد. امواج هایفو بصورت متمرکز به لایه های پوست انرژی وارد می کنند. این انرژی سلول های پوست را وادارد به ساخت کلاژن می کند تا پوست خودش را بازسازی و ترمیم کند. هایفوتراپی یک روش بدون درد و غیرتهاجمی است که برای جلوگیری از بروز علائم پیری پوست مناسب است و همچنین کسانی که پوست دستشان چین و چروک و لک دارد کاندیدای مناسبی برای انجام این روش هستند.

روش RF

این روش با استفاده از امواج رادیو فرکانسی انجام می شود. دستگاه RF با استفاده از امواج به سطح پوست آسیب هایی وارد می کند که بدن با ساخت کلاژن بتواند آن را ترمیم کند. در نتیجه قسمت هایی از پوست که دچار زخم و یا جای جوش هستند توسط کلاژن سازی به مرور زمان ترمیم می شوند.

انتخاب روش مناسب

همانطور که هر انسان دارای ژن متفاوت و سبک زندگی متفاوت است بنابراین در انتخاب روش مناسب باید عواملی همچون نوع پوست بیمار، درصد پیری پوست و نوع آسیب را در نظر گرفت. بنابراین باتوجه به این امر که علائم پیری پوست هر فرد با یکدیگر متفاوت است، باید مشاوره با یک پزشک متخصص همچون دکتر حمیدرضا علیزاده اطاقور را پیش گرفت تا به نتایج مطلوب دست یافت.