رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی

حس می کنید بینی بزرگی دارید که مناسب صورتتان نیست؟ درگیر مشکلات تنفسی هستید و می خواهید که با رفع انحراف و نواقص مادرزادی آن بهبود پیدا کنید؟ نگران نباشید چون با انجام یک عمل زیبایی ساده رینوپلاستی یا همان عمل بینی خیلی راحت می توانید به خواسته های خود برسید.

 حتما تا به حال افراد زیادی را در اطرافتان دیده اید که بینی خود را عمل می کنند؛ چرا که رینوپلاستی از جمله شایع ترین عمل هایی است که سالانه افراد زیادی آن را انجام می دهند تا مشکلات ظاهری و باطنی بینی خود را رفع کنند. اگر شما هم به فکر انجام این عمل هستید تا به زیبایی خود بیافزایید، پیشنهاد می کنیم با این مطلب جامع، همراه باشید.

چگونه برای عمل جراحی رینوپلاستی اقدام کنم؟

مرحله اول یافتن پزشک خوب و متخصص است. شما می توانید از همین سایت با دکتر حمیدرضا علیزاده ارتباط بگیرید تا وقت مشاوره برای چگونگی عمل رینوپلاستی خود را دریافت کنید. عمل بینی، پیش از هر چیزی نیاز به مشاوره دارد. با توجه به عکس برداری هایی که از بینی انجام می شود، متخصص می تواند به شما درباره فرایند عمل رینوپلاستی و مدل درخواستی شما توضیح دهد.

نتایج جراحی پزشک را بررسی کنید!

پیش از جراحی بینی حتما نمونه عمل های پزشک جراح مد نظر را بررسی کنید. این کار به شما حس ایمنی و اطمینان می دهد. اگر می توانید با بیمارهای پزشک جراح هم ارتباط بگیرید تا از نتیجه عمل آن ها، آگاه باشید.

پافشاری بر روی سلیقه شخصی در حین عمل ممنوع!

قبل از هر چیز باید بدانید که شکل ظاهری بینی مسئله ای نیست که تمام و کمال طبق سلیقه شما حین جراحی اعمال شود. چون هر نوع مدلی متناسب با چهره تمام افراد نبوده و به این ترتیب ممکن است مدل دلخواهتان به جای اینکه به زیبایی شما منجر شود، باعث زشتی ظاهریتان شود و چهره تان را از حالت طبیعی خارج کند.

البته شما می توانید خواسته و انتظارات خود را به پزشک بگویید ولی نباید فراموش کنید که گاهی ممکن است خواسته شما با آنچه که پزشک برایتان در نظر دارد، مغایرت داشته باشد. بنابراین سعی کنید به جای پافشاری بر روی علاقه خود به پزشک اعتماد کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید. چرا که پزشک بر اساس دانشی که دارد و با توجه به خصوصیات بینی و چهره تان مدلی را برایتان در نظر می گیرد که هم شما را زیباتر کند و هم اینکه تناسب میان اجزای صورتتان را به هم نریزد.

محدودیت سنی در انجام رینوپلاستی

برخلاف آنچه که برخی از افراد ممکن است تصور کنند، انجام رینوپلاستی دارای محدودیت سنی می باشد. به بیان واضح تر برای انجام عمل زیبایی بینی پسرها باید بعد از 18 سالگی و دخترها هم بعد از 16 سالگی اقدام کنند؛ در نتیجه امکان انجام رینوپلاستی تا قبل از این سنین برای افراد مقدور نمی باشد. چرا که برای انجام این عمل طی شدن دوران بلوغ الزامی است و باید به آن توجه شود. همچنین انجام رینوپلاستی در سنین بالا نیز محدودیتی نداشته و افراد بالای 40 سال هم می توانند برای این عمل زیبایی اقدام نمایند.

چگونگی انجام رینوپلاستی

حتما شنیده اید که عمل بینی به دو صورت باز و بسته انجام می گیرد. در نوع باز این عمل قسمت بین سوراخ های بینی را شکاف می دهند و از این طریق اقدامات جراحی را شروع کرده و به اتمام می رسانند. در روش بسته تغییرات بدون ایجاد شکاف بیرونی اعمال می شوند. به یاد داشته باشید که انتخاب نوع عمل به هدف از انجام عمل، مدل بینی و سایر عوامل بستگی دارد. به عنوان مثال در شخصی که نیاز دارد نوک بینی خود را تغییر دهد، باید از روش باز استفاده شود که در مقایسه با روش بسته به زمان بیشتری تا اتمام کار احتیاج دارد.

مراقبت های بعد از عمل رینوپلاستی

تصاویر قبل و بعد زیبایی بینی​

فرم درخواست ویزیت و مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

سوالات متداول جراحی بینی

تفاوت عمل جراحی بینی با روش باز و بسته در این است که در روش اول، قسمت میانی بینی که به بالای لب متصل است پاره می شود و بعد از انجام عمل، بخیه می خورد. اما در نوع عمل دوم، بینی هیچ گونه بخیه ای نمی خورد. این که کدام روش برای انجام عمل جراحی رینوپلاستی مناسب است، بسته به نوع بینی شما و مدل درخواستی شما دارد.

تمامی فرایند عمل بینی، بین 2 تا 3 ساعت طول می کشد. این فرایند شامل مقدمات عمل جراحی بینی هم می شود. همچون پذیرش، بیهوشی، مدت زمان عمل. اما تا به هوش آمدن بیمار، ممکن است زمان زیادی را منتظر باشید. بیمار در اتاق ریکاوری حدودا یک تا دو ساعت قرار می گیرد تا به هوش بیاید.

بسته به نوع عمل، معمولا در همان روزی که عمل جراحی رینوپلاستی را انجام داده اید، ترخیص می شوید. اگر علائم حیاتی بیمار تا 6 ساعت بعد از عمل، نرمال بود، بیمار ترخیص می شود.

پرسینگ و کاشت نگین بر روی بینی جراحی شده مانعی ندارد اما حتما باید از عمل جراحی رینوپلاستی، حداقل شش ماه گذشته باشد.

تا 5 روز بعد از جراحی، بهتر است آب به صورتتان نخورد. به ویژه اگر گچ بینی داشته باشید. زمانی که گچ خیس می شود، وزن آن زیاد می شود و مشکلات تغییر شکل بینی را ایجاد می کند. در هر صورت بهتر است برای تمیز کردن صورت خود، از دستمال مرطوب استفاده کنید.

بعد از عمل جراحی رینوپلاستی خونریزی زیادی خواهید داشت. این خونریزی  که همراه با مخاط بینی است، در داخل بینی گیر افتاده است. با یک گوش پاک کن یا دستمالی کاغذی، بدون این که فین کنید، داخل بینی را تمیز کنید.

خیر. تا دو هفته بعد از عمل بینی، نمی توانید الکل یا سیگار استفاده کنید. الکل رقیق کننده خون است و استفاده از مشروبات الکلی باعث رقیق شدن خون می شود. به همین دلیل، آثار مخربی را در نتیجه عمل بینی شما خواهد گذاشت. سیگار کشیدن هم باعث کاهش جریان خون می شود. با کشیدن سیگار، رگ های خونی شما منقبض و کوچک تر می شود و همین موضوع باعث می شود تا زخم شما دیرتر بهبود یابد.