عمل براکیوپلاستی (لیفت بازو)

بسیاری از افراد بر اثر تغییرات وزنی و با افزایش سن دچار افتادگی پوست و چربی اضافه در ناحیه بازوها می شوند که این امر موجب ظاهری زشت در بازو ها می شود. تمامی این افراد از حالت بازوهای خود ناراضی و ناراحت هستند چراکه پوشیدن لباسهایی با آستین کوتاه برایشان مقدور نخواهد بود و بعضا مجبور به پوشیدن لباسهایی با سایزهای بزرگتر می شوند. امروزه با جراحی زیبایی بازو یا عمل براکیوپلاستی به راحتی می توان ظاهر زیبای بازوها را به این عزیزان برگرداند و موجب رضایت و افزایش اعتمادبنفس افراد شد.

عمل براکیوپلاستی (لیفت بازو)

در روش انجام لیفت بازو، عمل را می توان با بی هوشی عمومی و یا با بی حسی موضعی انجام داد. لیفت بازو یا عمل براکیوپلاستی به دو صورت انجام میشود:

در روش اول بازوی فرد تنها با لیفت بازو اصلاح میگردد اما در روش دوم فرد نه تنها به لیفت بازو نیاز دارد، بلکه لیفت زیر بغل هم نیازمند جراحی است.

در جراحی زیبایی بازوها، جراح بنابر نیاز میزان برداشت پوست، برشهایی را در قسمت تحتتانی بازوها ایجاد میکند. این برش ها در بخش های داخلی و یا پشت بازوها ایجاد می شوند و محل امتداد آن ها از زیر بغل تا بالای آرنج می باشد.

اگر در حین جراحی، بازوها نیاز به برداشتن توده های چربی نیز داشته باشند، جراح با انجام لیپوساکشن چربی های اضافی را هم از بین می برد. سپس پوست های اضافی برداشته می شوند و باقیمانده پوست روی قسمتهای جدید کشیده و پوشانده می شود. در نهایت جراح با بخیه زدن برش ها و شکل دهی به بافت های زیرین کار را تمام می کند.

دوران نقاهت

بعداز عمل، محل برش ها با پانسمان و یا بانداژ کاملا پوشانده می شود. بنا به صلاحدید جراح، جهت کاهش تورم، بازوها در پانسمان فشاری یا بانداژ الاستیکی قرار داده می شوند. و هچنین به منظور خارج نمودن مایعات زخم و خون، در زیر پوست موقتا یک لوله نازک کوچک بنام درن قرار داده می شود.

طول دوره نقاهت بعداز عمل براکیوپلاستی حدود یک الی دوهفته می باشد. در هفته اول بعداز جراحی، بیمار می بایست از حرکت و فعالیت دست های خود پرهیز کند و از گن های مخصوصی که پزشک معالج تجویز کرده است استفاده کند. بهتر است در هنگام خواب به کمک یک بالش، دست ها کمی از بدن بالاتر قرار داده شوند زیرا این امر کمک شایانی به کاهش تورم و درد می کند.

نتیجه

نتایج عمل زیبایی بر بازوها بلافاصله بعداز انجام جراحی قابل مشاده خواهند بود زیرا پوست کاملا کشیده و سفت شده است و چربی های اضافی نیز برداشته شده اند. اما باید توجه داشت جهت مشاهده صدرصد نتیجه باید تا از بین رفتن تورم بازوها صبر کرد.

نتیجه ای که افراد با آن روبرو هستند:

کشیدگی و صاف شدن بافت های نگهدارنده زمینه که شکل بازو را تعیین می کنند.

از بین رفتن پوست های چروک خورده اضافی که در زیر بازو و زیر بغل بصورت افتاده مشاهده می شوند.

از بین رفتن چربی های موضعی که بصورت توده در بازو تجمع یافته اند.

در انتها باید این امر را در نظر گرفت که هر جراحی که یک فرد نیازمند انجام آن است ملزم به وجود جراح مجرب و چیره دست همچون دکتر حمیدضا علیزاده اطاقور می باشد. زیرا تخصص در جراحی های پلاستیک نقش بسیار مهمی در رضایت بعداز جراحی در افراد دارد و احتمال خطر و عوارض بعداز جراحی با انتخاب درست جراح، از بین خواهد رفت.