عمل جراحی لیفت سینه

عمل لیفت سینه، یکی از جراحی های زیبایی است که در خانم هایی که پا به سن گذاشته اند، رایج است. این عمل با برداشتن پوست های اضافه، باعث بالاتر رفتن سینه می شود و یک روش درمان برای افتادگی سینه است. لیفت سینه حتما باید توسط متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شود. نوع برش هایی که بر روی پوست های اضافی سینه می خورد، تعیین کننده نتیجه نهایی عمل لیفت سینه است. از این رو انتخاب دکتر جراحی که تبحر و تجربه بالایی در این زمینه دارد، بسیار مهم است. در این بخش پاسخ تمامی سوالات مربوط به عمل جراحی لیفت سینه که توسط دکتر حمیدرضا علیزاده انجام می شود را می توانید، بخوانید.

چرا انجام جراحی لیفت سینه مهم است؟

بخشی از زیبایی های ظاهری خانم ها، مربوط به سینه آن هاست. زمانی که سینه ها شل و افتاده می شوند، نه تنها از زیبایی یک خانم می کاهد، بلکه اعتماد به نفس او را تحت تاثیر قرار می دهد. چه بخواهیم و چه نخواهیم، با افزایش سن، دیگر شادابی و جذابیت گذشته را نخواهیم داشت. تحلیل جسم، بروز تارهای سفید در سر، چین و چروک های ریز و درشت در صورت و افتادگی پوست از جمله بارزترین تغییراتی هستند که با افزایش سن، مشاهده می کنیم. در خانم ها نیز با افزایش سن افتادگی سینه ایجاد می شود. افتادگی سینه از جذابیت های یک زن می کاهد و حتی بسیاری از خانم ها را دچار افسردگی می کند. به همین خاطر بسیاری از افراد به دنبال این هستند که با انجام جراحی افتادگی سینه مشکل خود را برطرف کرده تا حالت و فرم سینه شان مانند قبل شود. در طی سال های گذشته، طبق آمار، تعداد عمل های جراحی لیفت سینه، افزایش پیدا کرده است.

چرا فرم سینه ها تغییر می کند؟

دلایل تغییر فرم سینه ها، متعدد است اما اصلی ترین دلیل آن، پا به سن گذاشتن خانم هاست. درواقع بیشترین افرادی که علاقه به جراحی لیفت سینه دارند، افرادی هستند که پا به میان سالی گذاشته اند. تغییرات هورمونی، عدم فعالیت های ورزشی و بزرگی و سنگینی سینه ها، از دیگر دلایل تغییر فرم سینه ها است.  با این حال لیفت سینه در افرادی که به صورت ژنتیکی، افتادگی سینه دارند نیز انجام می شود. باید این موضوع را در نظر بگیرید که مشکل افتادگی سینه در میان زنانی با سینه های بزرگ شایع تر بوده و کسانی که سینه های کوچکی دارند چندان درگیر این مسئله نمی شوند. البته افزایش سن تنها دلیل افتادگی سینه ها نبوده و عوامل دیگری در این زمینه تاثیرگذار هستند. به همین خاطر لازم است که قبل از آشنایی با جراحی لیفت سینه و چگونگی انجام آن ابتدا با دلایل بروز آن آشنا شوید.

چه بیمارانی کاندید عمل جراحی لیفت سینه هستند؟

اگر فردی از ظاهر سینه خود رضایت نداشت و شرایط زیر را داشت، می تواند عمل جراحی لیفت سینه را انجام دهد.

  1. عدم تقارن در سایز سینه ها،
  2. افتادگی و شل بودن هر جفت سینه ها
  3. پایین بودن نوک سینه

همچنین این افراد باید بالای 18 سال باشند. باردار یا شیرده نباشند و از گرفتن رژیم های غذایی هم در این دوران خودداری کنند.

روش جراحی لیفت سینه چگونه است؟

روش جراحی لیفت سینه برای هر بیمار متفاوت است. برای همین است که بیمار قبل از انجام جراحی، تحت نظر دکتر حمیدرضا علیزاده قرار می گیرد و مشاوره می شود. به طور کلی، با توجه به نوع وخامت هر بیمار، پوست های اضافی از بخش هایی که دکتر علامت گذاری می کند، برش داده می شود و در نهایت، با ظرافت تمام، بخیه می خورد تا جای بخیه ها مشخص نشود و تاثیر منفی در زیبایی سینه نداشته باشد.

مراحل جراحی لیفت سینه به این صورت است که پس از علامت گذاری محل برش توسط ماژیک با ایجاد شکاف هایی عمودی که نوع آنها در افراد مختلف متفاوت است، پوست اضافی و شل شده سینه را بر می دارند و به این ترتیب با کم شدن قسمت های اضافی و جمع کردن پوست، سینه فرم قبلی خود را پیدا می کند.

همچنین عمل لیفت سینه را می توان همراه با سایر جراحی های زیبایی انجام داد؛ به عنوان مثال در شخصی که سینه های کوچک افتاده ای دارد، می توان علاوه بر لیفت سینه عمل پروتز سینه را نیز انجام داد. چرا که انجام این دو عمل زیبایی به طور همزمان هیچگونه منافاتی با یکدیگر ندارند.

مزایای جراحی لیفت سینه

تصاویر قبل و بعد جراحی لیفت سینه

فرم درخواست ویزیت و مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

سوالات متداول جراحی لیفت سینه

دکتر حمیدرضا علیزاده طی جلسه ای، به مشاوره بیمار می پردازد تا شرایط جسمانی بیمار را بررسی کند. همچنین بیماران باید، طی آزمایشات خود، نتایج سلامتی خود را به دکتر اعلام کنند. قبل از عمل جراحی، باید بیمارانی که سیگاری هستند، سیگار خود را به مدت دو هفته ترک کنند تا نتیجه جراحی لیفت سینه، دستخوش تغییرات نشود.

بله. هر کسی که شرایط عمل جراحی لیفت سینه را داشته باشد و از شکل ظاهری سینه خود رضایت کافی نداشته باشد، می تواند این عمل جراحی را انجام دهد. اگر در دوران جوانی دچار مشکلات ظاهری سینه هستید، حتما زودتر این عمل را انجام دهید. چرا که عمل لیفت سینه کمک می کند تا احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید و این دوران طلایی را با حس خوبی سپری کنید.

هر نوع جراحی که همراه با بیهوشی انجام میشود نیازمند مکانی است که در آن بتوان وضعیت هوشیاری بیمار اعم از ضربان قلب، اکسیژن خون و … را بررسی کرد. همچنین دستیاران اتاق عمل نیز، در این مکان حضور دارند. متخصصین بیهوشی نیز، تمامی شرایط بیمار را بررسی می کنند. انجام جراحی لیفت سینه در بیمارستان یا کلینیک هایی که مجهز به این دستگاه ها هستند انجام می شود تا سلامت بیمار، کاملا تحت نظر باشد و عمل جراحی لیفت سینه نیز بدون خطر سپری شود.

خط های برش خورده معمولا در نواحی قسمت نوک سینه و زیر خط سوتین است که بعد از انجام جراحی و خوب شدن آن، این نواحی قابل مشاهده نیستند. از این رو در زیبایی ظاهری سینه، خللی ایجاد نمی کند. بعد از اتمام عمل جراحی لیفت سینه، سینه هایی گرد و رو به بالا خواهید داشت که کاملا متفارن هستند.

برای این کار بهتر است به پزشک مراجعه کنید اما اگر دچار وسواس فکری هستید و مدام از اندام خود، حس نارضایتی دارید و هنوز نمی توانید تشخیص دهید که سینه های شما نیاز به جراحی لیفت سینه دارند یا خیر، کافی است یک مداد یا خودکار را زیر سینه های خود نگاه دارید. اگر خودکار یا مداد نیفتاد، این بدین معناست که نیاز به جراحی و بالا بردن سینه های خود دارید.

دوره نقاهت جراحی لیفت سینه، معمولا دو هفته است اما بعد از این دوره هم باید به استراحت و مراقبت های بعد از عمل جراحی لیفت سینه، بپردازید.
دوران نقاهت پس از هر عمل جراحی بازی، وجود دارد و شخصی که جراحی لیفت سینه را انجام می دهد، باید حداقل دو هفته دوران نقاهت را پشت سر بگذارد تا به بهبودی کامل دست یابد. البته یادتان باشد که پس از گذشت دو هفته باید تا حدود یک ماه پس از عمل، تمام پرهیزها، داروها و دستورالعمل هایی که پزشک جهت تسریع بهبودی شما و جلوگیری از بروز عوارض ناشی از عمل برایتان تجویز کرده است را رعایت کنید تا به هیچگونه مشکل احتمالی بر نخورید.

 

  1. از بلند کردن اشیای سنگین تا یک ماه پس از عمل جراحی بالابردن سینه ها بپرهیزید.
  2. از چسب های سیلیکونی استفاده کنید.
  3. رژیم غذایی مناسب و سالمی داشته باشید.
  4. برای کنترل درد در روزهای اولیه پس از جراحی، از قرص های مسکنی که دکتر تجویز کرده است استفاده کنید.
  5. از کشیدن سیگار بپرهیزید. این کار باعث عدم اکسیژن رسانی مناسب به زخم می شود و امکان ایجاد عفونت در زخم زیاد می شود.
  6. پس از سه هفته مراقبت می توانید به فعالیت های روزانه خود بازگردید اما هم چنان، مراقب فعالیت های سنگین باشید.

لیفت سینه، بخشی از ماموپلاستی است. ماموپلاستی تمامی جراحی های مربوط به ترمیم و زیبایی سینه شامل: افزایش سایز سینه، کوچک کردن سینه، لیفت سینه و … را در بر می گیرد.